Famózní sezona Rapidu: Smrtící ofenziva, výborná obrana i fluktuace hráčů

Áčko fotbalového Rapidu Psáry prožilo naprosto brilantní sezonu. Borci pod vedením dokonalého trenérského tandemu (Danilo Antiče a Lukáše Debnára) ovládli nejen Pohár SKFS (Středočeský fotbalový svaz), ale i béčkovou skupinu I. A třídy, po jejímž konci (vlastně ještě s předstihem) slavili postup mezi krajskou smetánku. A nutno dodat, že zcela zaslouženě. Psáry celou soutěž opanovaly o dominantních dvanáct bodů, během celého ročníku nebodovaly pouze třikrát a ve třiceti mačích nastřílely úctyhodných 111 branek.

Nejvíce z nich jich obstaral Lukáš Kalous, jenž nasázel devatenáct branek. Přes solidní hranici deseti gólů se dostali ještě Lukáš Pouček, Michael Azilinon, Štěpán Studnička a Ihor Krasnyanyk. Zajímavostí je, že na trefách týmu v nedávno skončeném ročníku I. A třídy se podílelo celkem osmnáct různých střelců.

Interesantní je i pohled do statistik žlutých karet. V uvozovkách zlým mužem čerstvého účastníka Středočeského krajského přeboru byl Ondřej Pek, značně mu však sekundoval i Tomáš Proskočil. Ve prospěch Rapidu ovšem hraje fakt, že mužstvo odehrálo celou sezonu bez jediné červené karty. A to je známka slušnosti a fair-play.

Nejvytíženějším hráčem byl nestárnoucí brankář Tomáš Foferka, jenž na zelených trávnících strávil v součtu 2703 minut. Přes dva tisíce minut fotbalových bitev si v dresu Rapidu Psáry užili ještě Miroslav Kováč, Štěpán Studnička, Tomáš Proskočil a bratři Kalousové - Lukáš s Ondřejem. V uvozovkách menší minutáž ostatních plejerů je důkazem obrovské fluktuace hráčů v zápasech a nadstandardní kvality celého kádru. Závěrem je třeba ještě zmínit, že Psáry měly v sezoně nejpevnější obranu (a jedenáctkrát neinkasovaly) a hned dvakrát zápas vyhrály při nastřílení devíti branek - v obou případech to odnesla Lysá nad Labem (venku 9:1 a doma 9:0).

Nejlepší střelci mužstva

19 branek - Lukáš Kalous, 15 branek - Lukáš Pouček, 14 branek - Michael Azilinon, 13 branek - Štěpán Studnička, 12 branek - Ihor Krasnyanyk, 8 branek - Jan Pek, 6 branek - Tomáš Proskočil, 4 branky - Josef Půlpán, Martin Štancl, 3 branky - Miroslav Kováč, Lukáš Přeučil, 2 branky - Michal Mikyska, Artem Kovernikov, 1 branka - Ondřej Kalous, Michal Kroupa, Ondřej Pek, Michal Pospíšil, Tomáš Wolf.

Nejvíce žlutých karet

6 žlutých karet - Ondřej Pek, 5 žlutých karet - Tomáš Proskočil, 4 žluté karty - Štepán Studnička, 3 žluté karty - Michael Azilinon, Jan Pek, Martin Štancl, 2 ŽK - Lukáš Pouček, Miroslav Kováč, Michal Mikyska, Ondřej Kalous, 1 ŽK - Lukáš Kalous, Ihor Krasnyanyk, Josef Půlpán, Artem Kovernikov, Michal Kroupa, Tomáš Foferka.

Nejvytíženější hráči

2703 minut - Tomáš Foferka, 2525 minut - Miroslav Kováč, 2387 minut - Štěpán Studnička, 2290 minut - Lukáš Kalous, 2169 minut - Ondřej Kalous, 2005 minut - Tomáš Proskočil, 1859 minut - Lukáš Pouček, 1809 minut - Robin Keller, 1700 minut - Michal Mikyska, 1439 minut - Ihor Krasnyanyk, 1389 minut - Ondřej Pek.