Chtěli překvapit, ale sobotní utkání 2. předkola MOL Cupu proti favorizovanému FK Brandýs nad Labem neodšpuntovali dobře. Fotbalisté Rapidu si na začátku sice vytvořili dvě slibné příležitosti, ale po dvaatřiceti minutách hry ztráceli na svého soka ze čtvrté nejvyšší tuzemské soutěže dvě branky. Psáry pak ovšem ukázaly srdce, pořádně zamakaly a dokázaly skóre otočit na konečných 3:2, čímž si zajistily postup do další fáze soutěže, ze které vede cesta až do pohárové Evropy. Hrdinou utkání se stal zkušený kapitán Lukáš Pouček, jenž nejdříve těsně před pauzou snížil na 1:2, aby osm minut před koncem vstřelil vítězný gól.

Úvod utkání patřil Rapidu. První velkou příležitost měl domácí Ihor Krasnyanyk, ale jeho dělovku z hranice šestnáctky vytěsnil gólman Jan Stareček do bezpečí. Tentýž hráč se ve velkém pokutovém území zjevil také o chvíli později, jenomže tentokrát neměl správně seřízená mířidla. A tak udeřilo na druhé straně. Brankář Jakub Tůma sice exkluzivně vyrazil ambiciózní pokus jednoho z hostujících hráčů, ale akce pokračovala dál, míč se pak dostal před branku, kde jej za záda bezmocného gólmana uklidil pohotový Josef Šťovíček.

Rapid inkasovaná branka zmrazila a byli to fotbalisté z Brandýsa, kteří převzali iniciativu hry. A podařilo se jim také přidat druhou trefu - konkrétně Pavlu Šárovi, jenž ´kuličku´ poslal do sítě po bravurně zahrané standardní situaci. Hosté pokračovali v náporu a brankáře Tůmu, který na Rapid přišel v létě z Tuchlovic, zachránila i tyč.

V závěru prvního poločasu se ale přece jen zpátky do hry dostali i Psárští, kteří vstřelili kontaktní branku. Po skvěle zahraném přímém volném kopu se po trkanci jednoho ze svých spoluhráčů zjevil sám před bránou kapitán Lukáš Pouček, který s klidem sobě vlastním již neměl sebemenší problém dostat balon do sítě. Rapid měl po vstřelené brance tlak okořeněný sérii rohů, ale přerušil jej hvizd rozhodčího Popelky, jenž ukončil poločas.

Po změně stran to byl na skvostně připraveném hřišti spíš boj. Zápas ovšem téměř dvěma stovkám diváků přinesl v 67. minutě nádherný fotbalový moment v podání domácího Štěpána Studničky, jenž utěšenou ránou levou nohou rozpoutal mezi svými spoluhráči a fanoušky Rapidu pořádný gejzír radosti.

Ten vygradoval osm minut před koncem, kdy Psáry předvedly bombastickou akci zakončenou přesným centrem střídajícího Josefa Půlpána a zakončujícího Lukáše Poučka. Brandýs se v koncovce sice snažil o vyrovnání, ale větší brankovou příležitost si již nevytvořil, a tak ze Psár odjel s těsnou porážkou 2:3.

MOL Cup, 2. předkolo: SK Rapid Psáry - FK Brandýs nad Labem 3:2

Poločas: 1:2. Branky: 41. a 82. Pouček, 67. Studnička - 15. Šťovíček, 32. Šára. Rozhodčí: Popelka - Štípek, Polena. ŽK: 1:3 (90+2. Mikyska - 87. a 90+2. Šmejkal, 69. Stross). ČK: 0:1 (90+2. Šmejkal). Diváci: 180. SK Rapid Psáry: Tůma - Kovernikov (63. Sahula), Štancl, Mikyska, Sládek (63. Přeučil, 90. Kouba), O. Kalous, Proskočil, Studnička, L. Kalous (46. Půlpán), Krasnyanyk (87. Suchar), Pouček. Trenéři: Danilo Antič, Lukáš Debnár. FK Brandýs nad Labem: Stareček - Jankovský, Šára (63. Hejl), Panc (74. Voljanskij), Bodnár, Stross, Folwarczny, Fabian (74. Lopatář), Vorasický (46. Hrčka), Dosoudil, Šťovíček (46. Šmejkal). Trenér: Michal Voljanskij.