Jsem rád, jak jsme zápas zvládli, těšilo mladíka Tichého po domácí výhře nad Dobříší

/FOTOGALERIE, REPORTÁŽ, OHLASY/ Vyšlo to, konečně. Áčko fotbalového Rapidu Psáry po dvou úvodních remízách (Rakovník, Tochovice) poprvé v této sezoně naplno bodovalo. V rámci sobotního utkání 2. kola HDt.cz krajského přeboru přehrálo na domácím hřišti Dobříš 4:2 a vybojovalo první vítězství v aktuálním soutěžním ročníku. A to i přesto, že modrobílí opět inkasovali jako první.

Rapid zahájil bitvu se soupeřem, který oba své předchozí duely prohrál, výborně. Domácí si vytvořili velký tlak, přítomné fanoušky bavili nápaditou, rychlou a pestrou hrou, přesto jako první inkasovali, a to prakticky po první návštěvě hostů v pokutovém území. Na střelu kapitána Radka Procházky byl mladý gólman Psár Jakub Dvořák, který při absenci zkušeného chytače Tomáše Foferky a Jakuba Tůmy dostal šanci, krátký.

Rapid ovšem nečekaný direkt v podobě obdržené branky nesložil a poměrně brzy vyrovnal, i když malinko kuriózně, a za přispění nezbednice štěstěny. Díky kaluži vody, kde se zastavil míč směřující od stopera na gólmana Dobříše, vyrovnal mladíček Jakub Tichý, který do klubu přišel teprve v létě z Motorletu. A o chvíli později bylo v domácích ochozech ještě veseleji, gradující nápor přetavil ve druhý zásah kapitán Lukáš Pouček.

Tentýž hráč přidal sedm minut po pauze třetí branku Psár, na což ještě o pár desítek vteřin později navázal středopolař Dominik Šimáček. Dobříš v 72. minutě snížila a pak si vypracovala ještě dvě slibné příležitosti. Obě však zlikvidoval skvělý Dvořák mezi třemi tyčemi Rapidu. Psáry tak zvítězily 4:2 a na středeční utkání 1. kola MOL Cupu proti druholigovému Táborsku se naladily tím nejlepším možným způsobem.

„Zápas se nám všem povedl a já jsem moc rád za to, jak jsme ho zvládli a získali jsme tři důležité body," jásal mladík Rapidu Jakub Tichý, který ve 26. minutě vyrovnal aktuální stav zápasu na 1:1. A tak trošku kuriózně. Domácí obránce totiž hrál tzv. malou domů, ale míč se zastavil v polovině cesty v kaluži vody, čehož Tichý využil a skóroval. „Bylo to padesát na padesát. Už před zápasem jsem věděl, že přes tu vodu nejde přihrát a míč se zastaví, takže jsem využil situace a dal gól," pousmál se osmnáctiletý borec, jenž závěrem ještě poděkoval trenérům, ale i spoluhráčům za podporu a důvěru. „Moc si toho vážím," řekl Jakub Tichý.

Krajský přebor (2. kolo): SK Rapid Psáry - MFK Dobříš 4:2

Poločas: 2:1. Branky: 32. a 52. Pouček, 26. Tichý, 54. Šimáček - 10. a 72. Procházka. Rozhodčí: Asník - Zíka, Sandev. Delegát FAČR: Patrik Roth. ŽK: 2:2 (70. L. Kalous, 72. Proskočil - 47. Puchmajer, 53. Liška). Diváci: 84. Sestava SK Rapid Psáry: Dvořák - Mikyska, Štancl, Kováč, O. Kalous, Šimáček (89. Motyčka), Studnička, Proskočil (75. Zeithaml), Tichý (63. L. Kalous), Pouček, Půlpán (78. Krasnyanyk). Trenéři: Danilo Antič, Lukáš Debnár. Sestava MFK Dobříš: Beránek - Procházka, Liška, Puchmajer (71. Čihák), Šrain (60. Obermajer), Janda, Boudník (87. Chýla), Petrlík (66. Plop), Machač, Havlík, Píša. Trenér: Jiří Rychlík.