Sokol HostouňSK Rapid Psáry
1:5
so 21. 9. 2024 9:30 @ Sokol Hostouň, KRAJSKÝ PŘEBOR U19, 7. kolo

Kratochvíl po vysoké výhře v Hostouni: Velmi dobře hrálo celé mužstvo

Předtím dvakrát za sebou neuspěli, ale teď se vrátili zpátky na vítěznou vlnu. Starší dorostenci Psár v rámci sobotního utkání 7. kola na hřišti Hostouně dominovali a po jednoznačné výhře 5:1 si do tabulky krajského přeboru připsali cenné tři body. Na Kladensku se dvakrát střelecky prosadili Matěj Mašek s Jakubem Tichým, jednou se trefil Pavel Sahula. Starší dorost Rapidu je po odstoupení Velimi ze soutěže v patnáctičlenné tabulce aktuálně na páté příčce (se ziskem třinácti bodů).

„Do Hostouně jsme jeli s jednoznačným cílem vrátit mužstvo na vítěznou vlnu. Kluci k zápasu přistoupili plně koncentrovaní a od začátku jsme měli utkání pod kontrolou, i když také domácí fotbalisté měli svou kvalitu," uznal zkušený trenér psárské devatenáctky Jiří Kratochvíl.  Rapid vedl po poločase díky trefám Matěje Maška a Pavla Sahuly 2:0, ale trenéři hráče upozorňovali na riziko již věhlasné pasti trenérského stratéga Josefa Csaplára. „A opravdu nás musel v prvních asi dvaceti minutách druhé půle několikrát podržet brankář Dvořák," poukázal trenér Psár na to, že Hostounští v úvodu druhého dějství zle kousali a vytvořili si několik šancí.

Jenomže v 73. minutě přidal třetí branku týmu Jakub Tichý a dodal sobě i svým spoluhráčům potřebný klid. „Tím jsme domácího soupeře definitivně zlomili," ulevil si Jiří Kratochvíl, jehož družina pak přidala další dvě branky a o čisté konto přišla až v samotném závěru zásluhou čestného úspěchu domácího Jiřího Fanty.

„Tentokrát musím vyzdvihnout zejména hru obou křídel Navrátila a Maška, kteří jezdili po své straně doslova jako pily a dělali soupeřům v ofenzivní i defenzivní činnosti obrovské potíže. Ale velmi dobře hrálo celé mužstvo, které skvěle zapracovalo na disciplinovanosti a koncentraci," liboval si jednapadesátiletý lodivod.

„Teď budeme i nadále tvrdě pracovat na zlepšování kondice a zakončování, což jsou právě spolu s disciplínou aspekty, ve kterých má mužstvo stále rezervy. Věříme však, že příští týden na domácím hřišti vítězství z Hostouně potvrdíme a získáme tři body s nebezpečnými Poděbrady," dodal Jiří Kratochvíl.

Krajský přebor U19 (7. kolo): Sokol Hostouň - SK Rapid Psáry 1:5

Poločas: 0:2. Branky: 90. Fanta - 73. a 80. Tichý, 34. a 82. Mašek, 39. Sahula. Rozhodčí: Mareš - Jeřábek, Volf. ŽK: 2:2 (22. Fanta, 41. Šiktanc - 42. Suchar, 77. Oborný). Diváci: 50. Sestava Sokol Hostouň U19: Kučera - Tomášek, Wittner, Horák, Táborský (67. Plysiuk), Lopuliak (71. Sedláček), Šíp, Šiktanc, Myslík, Fanta, Trousil. Trenér: Jaromír Boháč. Sestava SK Rapid Psáry U19: Dvořák - Baxa (67. Oborný), J. Přeučil, Motyčka, Sahula, Kouba, Tichý, Suchar, Šedivý, Navrátil (73. Kalbáč), Mašek. Trenéři: Jiří Kratochvíl, Jakub Splavec.