SK Rapid PsáryTJ TATRAN SEDLČANY
6:3
so 28. 9. 2024 16:30 @ Psáry, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 8. kolo

Psáry porazily bojující Sedlčany, ale trenéra Antiče trápila (zase) děravá defenziva

/FOTOGALERIE/ Znovu dostali tři góly, ale na rozdíl od minulého zápasu v Nespekách jich o poznání více vstřelili. A tak fotbalisté Rapidu Psáry odčinili předchozí nezdar, potvrdili roli papírového favorita a na domácím hřišti v osmém kole krajského přeboru přehráli poslední Tatran Sedlčany 6:3. Dvakrát pálil kapitán mužstva a vyhlášený kanonýr Lukáš Pouček, jenž si upevnil pozici lídra v tabulce krále střelců. Dva góly zaznamenal také Ihor Krasnyanyk, z jednoho zásahu se pak radovali stoper Martin Štancl a střídající mladíček Matěj Mašek. Psárští muži se díky pátému vítězství v sezoně vrátili zpátky na třetí příčku.

Ačkoliv výsledek hovoří celkem jasnou řečí, tak snadné to však proti outsiderovi fotbalisté Psár doma neměli. Hosté srdnatě bojovali, zle kousali a kromě tří vstřelených gólů si vypracovali celou řadu dalších šancí. Ale buď nebyli dostatečně přesní, nebo zasáhl gólman Tomáš Foferka. Také domácí borci pálili brankové příležitosti, ale šest nasázených gólů jim nakonec k zisku tří důležitých bodů bohatě stačilo.

„Soupeři jsme bohužel neproměněnými šancemi v prvním poločase, ztrátou koncentrace a bohorovným přístupem, dovolili vstřelit z jeho strany zasloužený gól a dát mu tak do druhé půle naději na solidní výsledek a možná i odvoz nějakého bodu," narážel psárský trenér Danilo Antič na úvodní trefu hostů, která v 41. minutě upravila průběžný výsledek na 1:2 z pohledu sedlčanského Tatranu.

„Naštěstí ve druhém poločase se zlepšila naše produktivita v útočné fázi, díky níž jsme Sedlčany přestříleli a získali tři povinné body. S ofenzivou jsme tedy nakonec spokojeni, ale další tři góly v naší síti by pro nás měly být důrazným varováním a důvodem k zamyšlení nad naší hrou směrem do obrany," uvědomuje si kouč.

V příštím - již devátém - kole čeká jeho družinu nesmírně náročný duel na půdě SK Poříčany, kde domácím hráčům půjde o jakousi odvetu za poměrně nedávné finále Poháru SKFS, v němž Psáry na domácím hřišti zvítězily jasně 3:0 a získaly jednu ze dvou trofejí v minulé sezoně 2023/2024.

Krajský přebor (8. kolo): SK Rapid Psáry - TJ Tatran Sedlčany 6:3

Poločas: 2:1. Branky: 16. a 73. Pouček, 20. a 71. Krasnyanyk, 60. Štancl, 90+1. Mašek - 41. Štemberk, 65. Hanuš, 79. Novotný. Rozhodčí: Brýl - Nerad, Písařík. ŽK: 2:3 (46. Keller, 90. Proskočil - 29. Hanuš, 32. Sirotek, 90. Sosnovec). Diváci: 100. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - Mikyska (46. Keller), Kováč, Štancl, Půlpán (61. Azilinon), Šimáček (61. Proskočil), Vácha (81. Mašek), Studnička, O. Kalous, Krasnyanyk (81. Tichý), Pouček. Trenér: Danilo Antič. Sestava TJ Tatran Sedlčany: Jiráček - Hofman, Kouklík (74. Sosnovec), Kdolský, Repetný, Říha (71. Schwarz), Štemberk, Hanuš, Krůta, Sirotek, Novotný. Trenér: Pavel Plachý.