V bitvě rezerv vládly Psáry. Hattrickem se blýskl dorostenec, kapitán byl k nezastavení

Závěrečné vystoupení v rámci letošního ročníku áčkové skupiny okresní trojky zvládli fotbalisté záložního týmu Rapidu na jedničku. V atraktivní konfrontaci rezerv totiž borci ze Psár přejeli domácí Spartak Průhonice jednoznačně 5:1. Svěřenci hrajícího kouče Luďka Horkého, pro něhož to byl poslední zápas trenérské kariéry, o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, který ovládli o čtyři branky (4:0). Střelcem utkání se stal teprve devatenáctiletý dorostenec Matěj Moravec, jenž nasázel hattrick.

„Sestavu do posledního zápasu proti Průhonicím jsme opět poskládali s pomocí našich tradičních posil z dorostu, které přes hendikep náročného předchozího dne k zápasu přistoupili jako ostřílení matadoři," chválil Luděk Horký nejen kanonýra Matěje Moravce, ale také jeho jmenovce Motyčku či brankáře Jakuba Dvořáka, kteří v sobotu po poledni nastoupili k utkání dorostu proti společnému týmu Nová Ves + Nový Knín (6:3). A to byli na lavičce náhradníků připraveni ještě Marek Menšík s Denisem Koubou.

Matěj Moravec (v bílém dresu v zápase U19).

V prvním poločase vládly Psáry. Už v 10. minutě se prosadil Martin Vondra, na jehož trefu o osm minut později navázal Matěj Moravec. Dva slepené góly v rozmezí 33. a 36. minuty pak definitivně zlomily odpor průhonického protivníka. „Na venkovní utkání dorazili i naši věrní fanoušci a fanynky, včetně našeho burcíře v psárském kotli Martina Kubra," poznamenal Luděk Horký a vysvětlil, že za takové podpory skalních příznivců nejde nehrát na sto procent. K povzbuzování Rapidu se trošku paradoxně během samotného mače přidali i domácí bubeníci, kteří poněkud úsměvně hlásili: dejte jim bůra. „Nevím, čím jsme si průhonické fanoušky získali, a nebo oni sami nepoznali, kdo byl v posledním zápase sezony domácím týmem," pousmál se trenér Rapidu Psáry B. „V prvním poločase jsme dominovali, ten druhý se už odehrával spíš na žízeň," ilustroval kouč průběh střetnutí a pak ještě chválil. „Chtěl bych vyzdvihnout alespoň jednoho muže, a to je náš kapitán Mohamed Djebar, který byl s pěti kanadskými body (1+4) tím správným kapitánem a pravým vůdcem."

Béčko Rapidu tak zakončilo sezonu třináctou výhrou a se ziskem třiačtyřiceti bodů obsadilo šestou příčku. „Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem hráčům, kteří se na zisku všech bodů podíleli, a že i pro ně byla fotbalová radost být součástí Rapidu B. A velké poděkování patří samozřejmě i našim fanouškům a fanynkám za podporu a společné propojení," dodal závěrem sedmačtyřicetiletý lodivod.

Nejlepším střelcem zálohy SK Rapid Psáry se v soutěžním ročníku 2023/2024 stal Vojtěch Vrkoč, jenž nasázel rovných dvacet branek. O tři trefy méně zaznamenal Mohamed Djebar. První skupinu III. třídy vyhrálo béčko Jíloviště o skóre před Krňany, pomyslný bronz pak ukořistila rezerva Slavie Jesenice. Nejhorší byla Libeř.

Spartak Průhonice B - SK Rapid Psáry B 1:5

Poločas: 0:4. Branky: 48. M. Hrdlička - 18., 36. a 77. Moravec, 10. Vondra, 33. Djebar. Rozhodčí: Sliacký. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Průhonice B: Zima - Mezei, Brázda, Beneš, Kotýnek (39. D. Hrdlička), M. Hrdlička, Dobiáš, Hájek, Žáčik (70. Halíř), Kopřiva (65. Akgül), Finlay. Trenér: Filip Kotýnek. Rapid Psáry B: J. Dvořák - Skřivan, Kučerák, Vrkoč, Mathauser, Djebar, Černoch (58. Horký), Moravec, Vondra, Belia, Motyčka. Trenér: Luděk Horký.

Kompletní výsledky 14. kola III. třídy okresu Praha-západ (skupina A): Jesenice B - TJ Jíloviště B 6:3, SK Libeň - FC Jílové B 4:2, Okrouhlo - Vrané nad Vltavou 3:3, Sokol Zvole - Dolní Břežany B 3:6, SK Čechoslovan Dolní Jirčany - Meteor Libeř 8:1, SK Kazín B - TJ Krňany 3:4, Spartak Průhonice B - SK Rapid Psáry B 1:5.