Jakub Dvořák po porážce s Táborskem: Rozdíl byl znát, ale nemáme se za co stydět

/FOTOGALERIE, OHLASY/ Překvapení se bohužel nekonalo. Fotbalisté Rapidu Psáry nestačili ve středečním utkání 1. kola MOL Cupu na druholigové Táborsko, s nímž na vlastním hřišti prohráli vysoko 2:10. Domácí, kteří do utkání poprvé nastoupili v nových dresech, dali obě branky na konci úvodního poločasu, kdy se za záda hostujícího gólmana Kerla trefili Ihor Krasnyanyk a po rohu i Tomáš Proskočil.

Favorit z jihu Čech po celou dobu zápasu diktoval tempo hry a vypracoval si velké množství gólových příležitostí. Dost jich ale nevyužil, protože mu v cestě stál teprve šestnáctiletý brankář Psár Jakub Dvořák, jenž navzdory tomu, že inkasoval hned desetkrát, předvedl famózní výkon plný skvělých zákroků, což ocenili i fanoušci.

„Pohárové utkání s Táborskem hodnotím pozitivně v tom smyslu, že jsme se postavili týmu ze druhé ligy. Rozdíl byl samozřejmě znát, soupeř si vytvořil velké množství gólových příležitostí, které proměnil, ale dost jich i nevyužil. My se nemáme za co stydět, musíme si ze zápasu vzít ponaučení a být rádi za zkušenost. Sám za sebe mohu říct, že tohle utkání je největší zkušeností, kterou jsem mohl nabrat," řekl mladý brankář Rapidu Psáry Jakub Dvořák, který při absenci Tomáše Foferky a Jakuba Tůmy aktuálně zastává pozici jedničky.

„Splnilo to účel. Zápas jsme až na pětiminutovku na konci první půle, kdy jsme dostali hloupý gól z rohu, zvládli. Hráči to odpracovali, vytvořili jsme si obrovské množství šancí, dost jsme jich ještě neproměnili. Věřím, že nám tento zápas pomůže," nechal se slyšet kouč hostujícího Táborska Roman Nádvorník, který tak trošku poukázal na zapeklitou situaci jeho družstva ve druhé lize, kde je Táborsko aktuálně až na předposlední příčce. A to je na tým, který ještě v červnu bojoval v baráži o postup do nejvyšší domácí soutěže, opravdu málo.

Rapid tak v poháru po porážce skončil a už se musí soustředit zase na krajský přebor. Teď konkrétně na sobotní utkání (od 17 hodin) v Tuchoměřicích, které jsou mezi elitou středních Čech také nováčkem.

MOL Cup, 1. kolo: SK Rapid Psáry - FC SILON Táborsko 2:10

Poločas: 2:5. Branky: 43. Krasnyanyk, 45+1. Proskočil – 33., 67. a 76. Mach, 77., 80. a 82. Novotný, 11. a 38. Dordić, 7. Plachý, 10. Nečas. Rozhodčí: Vokoun – Hádek, Beneš. ŽK: bez karet. Diváci: 164. Sestava SK Rapid Psáry: Dvořák – Štancl (64. Vácha), Kováč, O. Kalous, Mikyska (71. L. Kalous), Šimáček (64. Zeithaml), Proskočil (76. Tichý), Studnička, Půlpan (71. Keller), Krasnyanyk, Pouček. Trenéři: Danilo Antič, Lukáš Debnár. Sestava FC SILON Táborsko: Kerl – Plachý, Nsunzu (64. Schindler), Skopec, Heppner (46. Tusjak) – Koné, Bláha – Šplíchal (46. Varačka), Nečas (62. Novotný), Dordić (62. Soliu) – Mach. Trenér: Roman Nádvorník.