Ofenzivní fotbal, cenný bod. Kluci ukázali sílu, pochvaloval si trenér Jakub Splavec

/REPORTÁŽ, OHLASY, FOTOGALERIE/ Premiéra v krajském přeboru přinesla starším dorostencům Rapidu Psáry cenný bod za remízu 3:3, kterou uhráli v rámci nedělního utkání 2. kola doma proti výborně připravené Vyžlovce. Svěřenci trenérského triumvirátu v zápase vedli už o dvě branky, ale nakonec museli zachraňovat remízu. Tu osm minut před koncem duelu vystřelil útočník Jakub Tichý.

V prvním poločase se hrál kvalitní a hlavně útočný fotbal z obou stran. Skóre utkání otevřel ve 21. minutě domácí Marek Menšík, jehož přesným centrem z pravé strany našel spoluhráč Pavel Sahula. O deset minut později bylo ve slušně zaplněných psárských ochozech ještě veseleji, a to poté, co si jeden z bránících hráčů srazil Sahulův ostrě kopnutý rohový kop do vlastní sítě. Rozhodčí nakonec připsal gól právě letní posile Psár.

Na konci úvodního dějství se připomněla také Vyžlovka, která dokázal srovnat. Snížení přinesla proměněná penalta Šimona Jíchy po diskutabilním zákroku kapitána Matěje Motyčky. Ten sice v souboji proti jednomu z hostujících hráčů soupeři odebral balon, zároveň však při tom došlo ke kontaktu, který hlavní arbitr posoudil jako nedovolený. Minutu před poločasovým odchodem do kabin pak pláchl na levé straně Tomáš Voříšek a přesně umístěnou přízemní bombou ke vzdálenější tyči srovnal aktuální stav zápasu na 2:2.

Začátek druhého poločasu zastihl domácí družstvo v nedbalkách. Vyžlovka byla lepší, vytvořila si nápor i šance, ovšem nic z toho nepřineslo kýžený gólový efekt. Hosté se dočkali až v 81. minutě, kdy míč za záda Jakuba Dvořáka po hustém závaru protlačil Petr Bradáč. Rapid se ale nevzdal a záhy odpověděl. Konkrétně Jakub Tichý, který si na hranici velkého pokutového území elegantně přehodil bránícího protihráče a tvrdou střelou propálil gólmana Roberta Petráka. V závěru mohly oba týmy dát vítěznou branku, ale jeden z borců Vyžlovky nastřelil břevno, při příležitosti Rapidu zase zasáhl muž chránící prostor tří tyčí.

„Byl to velice kvalitní zápas z obou stran. Kluci plnili přesně to, co po nich chceme přenést z tréninků na hřiště. V závěru zvládli skvěle přepnout na tři vzadu a s pomocí druhého útočníka vyrovnat," těšilo Jakuba Splavce, jednoho z trenérů devatenáctky Rapidu Psáry, nováčka mezi krajskou dorosteneckou smetánkou.

„A ještě jednou bych rád vypíchl úroveň celého utkání a týmovost našeho kádru. Tyhle výsledkové přesýpací hodiny zvládnout je na morál a kluci ukázali sílu," dodal spokojený kouč.

Krajský přebor U19 (2. kolo): SK Rapid Psáry - SK Vyžlovka 3:3

Poločas: 2:2. Branky: 21. Menšík, 31. Sahula, 82. Tichý - 36. Jícha z penalty, 44. Voříšek, 81. Bradáč. Rozhodčí: Hanák - Šťastný, Matějka. ŽK: 2:1 (35. Švach, 40. Motyčka - 35. Cincibus). Diváci: 75. Sestava SK Rapid Psáry U19: Dvořák - Baxa, Menšík, Motyčka, Navrátil, J. Přeučil, Švach, Sahula, Šedivý, Kouba, Tichý. Na lavici (střídali): Kalbáč, Perlík, Oborný, Pastierik. Trenéři: Jiří Kratochvíl, Jakub Splavec, Kryštof Kratochvíl. Sestava SK Vyžlovka U19: Petrák - Vosecký, Fousek, Pícha, Jícha, Cincibus, Bradáč, Voříšek, D. Smrčina, Čermák, Nachtigal. Na lavici (střídali): Valný, Horáček, Lenz, Lukášek, J. Smrčina. Trenér: Pavel Jícha.