Mladší dorostenci složili reparát, z Nymburku si odvezli všechny tři body

Minulý týden doma dostali pořádně nařezáno od Vyžlovky, která je deklasovala vysoko 6:0. Na zpívajícího kanára ale dali mladší dorostenci Rapidu Psáry teď zapomenout. Svěřenci trenéra Michala Suchého totiž v sobotním utkání 3. kola krajského přeboru fotbalistů do 17 let vyloupili horkou půdu Polabanu Nymburk, kde stejně jako jejich devatenáctka zvítězili 3:1 a domů si odvezli nesmírně cenné a důležité tři body.

Dvě branky vstřelil ve druhém poločase střídající Pavel Švach, jeden gól si domácí dali už na začátku utkání sami. „V prvním dějství se nám povedlo dát rychlý gól a skóre 1:0 jsme do konce poločasu dokázali udržet. Ve druhé půli jsme sice hned na začátku inkasovali, ale i za stavu 1:1 jsme se nebáli hrát a nakonec dokázali zápas překlopit na naši stranu," těšilo teprve patnáctiletého fotbalistu psárské sedmnáctky Matouše Seiberta.

Jeho družstvo teď čekají dva domácí zápasy v řadě. Už ve čtvrtek od 18 hodin vyzve mladší dorost Rapidu Kralupy, v neděli pak do Psár přijede Kazín. Tento zápas začíná na Rapidu patnáct minut před polednem.

Krajský přebor U17 (3. kolo): SK Polaban Nymburk - SK Rapid Psáry 1:3

Poločas: 0:1. Branky: 52. Jarschel z penalty - 75. a 86. Švach, 4. Jarschel vlastní. Rozhodčí: Sobota - Šebela, Menšík (laik). ŽK: 2:2 (88. Jarschel, 90+3. Zábraha - 83. Perlík, 89. Trejtnar). Diváci: 50. Hřiště: Veslák - tráva č. 2. Sestava SK Polaban Nymburk U17: Čáp - Vaněk, Zábraha, Jarschel, Zinek (53. Havlíček), Urban, Janek, Lébl, Hejdrych (67. Ježek), Lerch (76. Farkaš), Vávra (67. Kočí). Trenér: Lukáš Vlk. Sestava SK Rapid Psáry U19: Perlík - Pitter, Forst, Seibert, Scholz, Martínek (46. Švach), Trejtnar, Zubko, Pastierik (75. Lagin), Černý (90+1. Host), Drha. Trenér: Michal Suchý.