Tenhle tým má obrovské srdce, vypozoroval trenér po krádeži bodů v Nymburku

Před týdnem vstřelili tři branky Vyžlovce, ale v domácím prostředí to stačilo pouze na jeden bodík. Tentokrát však tři góly starším dorostencům Psár pomohly k plnohodnotnému bodovému zisku. Ten v sobotu dopoledne vybojovali na hřišti Polabanu Nymburk, kde v rámci 3. kola krajského přeboru uspěli výsledkem 3:1.

Skóre utkání otevřel ve 23. minutě Pavel Sahula, na jehož trefu brzy navázala další letní posila Rapidu - Jakub Tichý. Domácí se prosadili až minutu před koncem zásluhou Petra Zenkla, jenž tak trochu ukradl hostujícímu brankáři Dvořákovi čisté konto. Vítězství Psár pak ve druhé minutě nastavení pečetil opět Jakub Tichý.

„Před mužstvem mohu dneska jedině smeknout. Byl to těžký zápas proti velmi kvalitnímu soupeři, který ještě v minulé sezoně hrál divizi. Kluci to ale zvládli skvěle, soupeře jsme po dobu utkání prakticky nepouštěli do šancí a naopak to byli my, kdo neustále hrozil z rychlých brejků," těšilo Jiřího Kratochvíla, nejzkušenějšího z trojice trenérů psárské devatenáctky. „Velikou radost mám z celkové koncentrovanosti a disciplinovanosti mužstva, kluci přesně plnili naše taktické pokyny a do zápasu dali v úmorném vedru úplně všechno," pokračoval trenér Kratochvíl v superlativech určených svým svěřencům.

I přesto však našel aspekty hry, ve kterých je potřeba zlepšení. „Určitě musíme zapracovat na lepším řešení brejkových situací, protože zápas jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Tenhle tým má nicméně obrovské srdce a proti velmi kvalitním soupeřům, což Polaban rozhodně byl, dokáže soupeři vnutit svůj styl a donutit ho téměř k zoufalství. Zaslouženě jsme brali tři body," dodal jednapadesátiletý kouč s tím, že v neděli čeká tým volno, ale od pondělí se opět všichni vrhnou do tvrdé práce. „To je jediná cesta k úspěchu," má jasno.

Příští týden navíc dorostence čeká hned dvojí porce zápasů. Nejprve ve čtvrtek sehrají domácí odložené utkání proti FK Kralupy 1901 (od 15.45 hodin) a v neděli přivítají na svém hřišti SK Kazín - Dolní Mokropsy. A rádi by z tohoto domácího dvoboje urvali šest bodů do tabulky, která pomalu začíná odtajňovat ty nejsilnější mančafty.

Krajský přebor U19 (3. kolo): SK Polaban Nymburk - SK Rapid Psáry 1:3

Poločas: 0:2. Branky: 89. Zenkl - 26. a 90+2. Tichý, 23. Sahula. Rozhodčí: Kubečka - Sobota, Balšánek. ŽK: 1:3 (68. Lerch - 14. Sahula, 62. Tichý, 90+2. Motyčka). Diváci: 50. Hřiště: Veslák - tráva č. 2. Sestava SK Polaban Nymburk U19: Komárek - Svoboda (78. Kopych), Šebela, Volkman (46. Lerch), Skopalik, Holan (83. Kaloč), Jech, Vilímek (66. Zábraha), Kukla, Zenkl, Stacha. Trenér: Radek Hanuš. Sestava SK Rapid Psáry U19: Dvořák - Baxa, Menšík (83. Kalbáč), Motyčka, J. Přeučil, Švach, Sahula (80. Suchar), Šedivý, Kouba, Tichý, Sládek (75. Pastierik). Trenéři: Jiří Kratochvíl, Jakub Splavec, Kryštof Kratochvíl.