SK Rapid Psáry
SK Rapid PsáryPovltavská FA
5:2
so 31. 8. 2024 17:00 @ Psáry, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 4. kolo

O druhém vítězství rozhodl poločas z říše snů. Obránce si dobíral autora gólparády

/FOTOGALERIE, OHLASY/ Po nepříjemné a smolné ztrátě v Tuchoměřicích, kde o výhru přišli minutu před koncem, a jen remizovali, si fotbalisté Rapidu spravili chuť. V sobotním utkání 4. kola krajského přeboru rozdrtili na domácím hřišti záložní výběr Povltavské FA, který porazili 5:2. Psáry o svém tříbodovém úspěchu rozhodly už v prvním poločase, v němž soupeři nasázely všechny svoje branky.

Dvakrát přesně pálil kapitán a nejlepší kanonýr mužstva Lukáš Pouček, jehož stejným kouskem napodobil rovněž dvougólový Ihor Krasnyanyk. Další branku modrobílých vstřelil středopolař Dominik Šimáček, jenž potěšil fanoušky krásným a pohotovým gólem z poloviny hřiště. Hosté se osmělili až po změně stran, v rozmezí 58. a 60. minuty dvakrát dostali míč za záda navrátilce Tomáše Foferky, víc už jim ale domácí fotbalisté nedovolili.

„V sobotu nás čekal na domácím hřišti soupeř Povltavské FA, a podle dosavadní zápasové bilance jsme to měli být my, kdo měl brát tři body. To se nám nakonec podařilo zařídit a potvrdit již v prvním poločase. Do druhé půle hosté nastoupili s chutí s výsledkem ještě něco udělat, dali nám dvě branky, ale pak jsme zase zapnuli a zápas dotáhli do vítězného konce. Osobně bych chtěl vyzdvihnout krásný odkop Šimiho (Dominik Šimáček) z půlky, který skončil pátým gólem," pousmál se obránce Rapidu Robin Keller.

Psáry drží v nováčkovské sezoně mezi elitou kraje neporazitelnost, ke třem remízám přidaly druhé vítězství. A posunuly se také v aktuální tabulce ze sedmého na pátou pozici s tříbodovou ztrátou na třetí Nespeky. Vedoucí tandem Čáslav a Velim je zatím stoprocentní. V příštím kole hrají fotbalisté Rapidu venku, a to v sobotu od 10.15 hodin na hřišti Sokola Libiš, který z pěti doposud odehraných utkání čtyřikrát prohrál a pouze jednou zvítězil.

Krajský přebor (4. kolo): SK Rapid Psáry - Povltavská FA B 5:2

Poločas: 5:0. Branky: 6. a 32. Pouček, 30. a 39. Krasnyanyk, 41. Šimáček - 58. Gruntorád, 60. Klymskyj. Rozhodčí: Souček - Špicl, Brýl. ŽK: 0:1 (23. Matys). Diváci: 120. Hřiště: SK Rapid Psáry. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - Mikyska (56. O. Kalous), Kováč, Štancl, Keller (81. Tichý), Šimáček, Krasnyanyk, Půlpán, Proskočil (77. Sahula), Pouček (90+1. Azilinon), Studnička. Trenéři: Danilo Antič, Lukáš Debnár. Sestava Povltavská FA B: Kořenek - Šindler, Jenčík, Matoušek (46. Rochl), Nedvěd, Klymskyj (81. Fafejta), Popovič (67. Hajnal), Matys (46. Müller), Gruntorád, Fridrich, Dvořák. Trenér: František Fafejta.