Všichni musíme začít hlavně u sebe, nabádá stoper Kováč po další remíze

Pozitivum? Neprohráli. Negativum? Nevyhráli. Bohužel už zase... Fotbalisté Rapidu Psáry remizovali v sobotu odpoledne na hřišti Tuchoměřic 1:1 a zůstávají v novém ročníku krajského přeboru i nadále neporaženi. Ale už třetí ze čtyř zápasů skončil nerozhodným výsledkem, bod je zkrátka málo.

Psáry do souboje nováčků vstoupily lépe a ujaly se vedení po trefě Štěpána Studničky. Jenomže minutu před koncem vyrobily ve vápně zbytečný faul, který rozhodčí posoudil jako nedovolený. Míč si na značku penaltového puntíku postavil domácí kapitán Denis Šahini, který bezpečně vyrovnal na konečných 1:1.

„V první půlce zápasu jsme hráli alespoň trošku fotbal, soupeř hrozil pouze po našich ztrátách a protiútoků. Druhý poločas byl z naší strany strašný, domácí hráli nátlakově a zapomínali na bránění. Kdybychom lépe řešili útočné situace, mohli jsme v klidu vyhrát 3:0. Místo toho přišla v závěru po špatném odkopu a nesmyslném skluzu ve vápně penalta," rozčiloval se pár hodin po skončení duelu čtyřiadvacetiletý stoper Psár Miroslav Kováč s tím, že góly tohoto typu tým prostě nesmí soupeřům v příštích zápasech vůbec nabízet.

„Chtěl bych ale říct, že všichni musíme začít hlavně u sebe a hrát fotbal, na který jsme zvyklí. Věřím, že nás tohle probere a začneme hrát jako jeden tým," dodal odhodlaně. A ideálně hned poslední srpnovou sobotu, kdy psárští fotbalisté hostí na domácím hřišti béčko Povltavské Fotbalové akademie (PFA).

Krajský přebor (3. kolo): TJ Sokol Tuchoměřice - SK Rapid Psáry 1:1

Poločas: 0:1. Branky: 89. Šahini z penalty - 34. Studnička. Rozhodčí: Pejša - Svoboda, Petržela. ŽK: 3:3 (31. Majer, 68. P. Hájek, 90+4. Šahini - 10. Keller, 19. Šimáček, 44. O. Kalous). Diváci: 100. Sestava TJ Sokol Tuchoměřice: Kučera - Janko (46. Valášek), Valín, Majer, Stehno (34. Štědrý), Hochman, P. Hájek, Šahini, Sulík (74. J. Hájek), Jeslínek, Vegricht (66. Daněk). Trenér: Jiří Jeslínek. Sestava SK Rapid Psáry: Tůma - O. Kalous, Kováč, Štancl, Keller (46. L. Kalous), Šimáček (65. Vácha), Krasnyanyk (86. Zeithaml), Půlpán (46. Mikyska), Proskočil, Pouček, Studnička. Trenéři: Danilo Antič, Lukáš Debnár.