FC VELIMSK Rapid Psáry
0:3
so 19. 10. 2024 15:30 @ FC Velim, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 11. kolo

Předvedli jsme asi nejlepší výkon sezony, liboval si Antič po krádeži ve Velimi

Velmi cennou venkovní výhru oslavili v sobotu odpoledne muži fotbalového Rapidu, kteří v rámci 11. kola nejvyšší krajské soutěže loupili ve Velimi, kde po nejlepším výkonu sezony porazili domácí výběr 3:0. Psáry uspěly podruhé v řadě, naopak Velimští museli přijmout vůbec první porážku v sezoně. Rapid coby nováček krajského přeboru se díky šesté výhře v ročníku posunul v tabulce na čtvrté místo tři body za třetí Nespeky.

Skóre utkání otevřel už v sedmé minutě svým osmým gólem sezony Ihor Krasnyanyk, na něhož po obrátce navázali Dominik Šimáček a již naplno uzdravený Michael Azilinon. „O víkendu nás čekal výjezd na horkou půdu Velimi, která jako jediná držela krok s vedoucí Čáslaví. A předvedli jsme asi nejlepší výkon podzimu," rozplýval se po skončení duelu ve Velimi trenér Psár Danilo Antič.

„Hráli jsme fotbal plný pohybu, rychlých přihrávek, bojovnosti i poctivé práce směrem dozadu. A také se k nám přiklonilo štěstí při nejspíš jediné vážnější příležitosti soupeře těsně před koncem prvního poločasu, jejž proměnění mohlo asi jako jediné změnit průběh hry a zápasu. Velim nicméně neuspěla a my ve druhém dějství potvrdili kvalitu i dominanci ve hře a zaslouženě vyhráli," těšilo brzy již devětačtyřicetiletého kouče Rapidu.

Do konce první poloviny sezony sehrají Psárští už jen čtyři zápasy. Ten nejbližší v sobotu od 14.30 na hřišti jedenáctého SK Doksy, který o uplynulém víkendu prohrál v Hvozdnici s domácím béčkem Povltavské Fotbalové akademie těsně 1:2. Co myslíte? Potvrdí modrobílí v Doksech roli favorita?

Krajský přebor (11. kolo): FC Velim - SK Rapid Psáry 0:3

Poločas: 0:1. Branky: 7. Krasnyanyk, 55. Šimáček, 66. Azilinon. Rozhodčí: Stejskal - Zuskin, Braunšveig. ŽK: 5:2 (6. Dejmek, 55. Šindelář, 59. Kukal, 81. Kmoch, 86. Němec - 63. Studnička, 89. Proskočil). Diváci: 100. Sestava FC Velim: Dejmek - Pych, Náděje, Martikán (76. Nejedlý), Korenc (70. Němec), Šindelář, Hannich (46. Kmoch), Vocel (76. Kasal), Křelina (46. Kukal), Vácha, Čapek. Trenér: Filip Kasal. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - Kováč, Půlpán, Šimáček (83. Pospíšil), Studnička, Krasnyanyk (81. L. Kalous), Pouček, Azilinon (72. Tichý), Štancl, Sahula (62. Proskočil), O. Kalous. Trenér: Danilo Antič.