SK Rapid Psáry
Fotbal Neratovice - ByškoviceSK Rapid Psáry
7:1
ne 8. 9. 2024 11:45 @ Sokol Byškovice / tráva, KRAJSKÝ PŘEBOR U17, 5. kolo

Sedmnáctka nezvládla druhý poločas a domů se vracela s porážkou. Co řekl trenér?

V Byškovicích se o víkendu nedařilo ani mladšímu dorostu Rapidu, který v souboji 5. kola krajského přeboru fotbalistů do 17 let podlehl domácím Neratovicím vysoko 1:7. Parta okolo trenéra Michala Suchého sice po prvním poločase ztrácela na svého soupeře pouze jednu branku, po změně stran ale Neratovice přepnuly motory na vyšší rychlostní stupeň a díky pěti brankám střídajících hráčů i chybám soka slavily vysoké vítězství.

„Kluky jsme předem varovali, že je čeká určitě mnohem náročnější zápas než minulý víkend proti Kazínu. Do utkání proti Neratovicím jsme šli s tím, že chceme být po prvním poločase stále ve hře o přijatelný výsledek s tím, že do druhé poloviny zápasu již naskočí Pavka s Pastou (Jakub Švach a Filip Pastierik), kteří chodí vypomáhat staršímu dorostu," uvedl na začátek hodnocení zápasu trenér sedmnáctky Psár Michal Suchý.

Přání se mu vlastně i splnilo - domácí totiž v úvodním dějství vstřelili pouze jednu branku a do kabin se šlo za hratelného stavu 1:0. „Dovolím si tvrdit, že ačkoliv bylo v první půli držení míče jednoznačně na straně domácích, tak vyložené šance jsme měli my a do kabin se mělo jít minimálně za remízového stavu," konstatoval.

Všechny poločasové plány vzaly za své hned na začátku druhé půle, kdy Neratovice po chybě brankáře Jakuba Medvedíka přidaly druhou branku. „To spustilo řetězec dalších individuálních chyb a v součtu je výsledek takový, jaký je," krčil rameny Suchý, který pogratuloval vítěznému celku ke třem bodům, ale neodpustil si malý rýpanec. „Jen je mi líto kluků z Neratovic, že musí hrát domácí zápasy na tak strašném až ostudném povrchu. Ty, když si to ťuknou někde venku na pořádném place, tak budou ještě silnějším soupeřem," dodal trenér.

Krajský přebor U17 (5. kolo): Neratovice-Byškovice - SK Rapid Psáry 7:1

Poločas: 1:0. Branky: 57., 67. a 84. Chytrý, 46. a 77. Lehovec, 23. Cikánek, 81. Hrstka - 86. Pastierik. Rozhodčí: Pomykáček. ŽK: 0:0. Diváci: 69. Hřiště: Sokol Byškovice (tráva). Sestava Fotbal Neratovice-Byškovice U17: Znamenáček - Buzalka (46. Suldovský), Šulc, Prokop, Kundrát, Kroupa (46. Chytrý), Kalina, Polák (46. Mazyarchuk), Cikánek (46. Lehovec), Šíma, Brčák, Hrstka. Trenér: Jan Chaloupka. Sestava SK Rapid Psáry U17: Medvedík - Pitter (72. Lagin), Seibert, Forst, Perlík (16. Pastierik), Trejtnar, Zubko (72. Martínek), Král (46. Brabec), Scholz, Černý (81. Host), Drha (46. Švach). Trenér: Michal Suchý.