SK Rapid Psáry
SK Rapid PsáryFK Kralupy 1901
4:0
čt 29. 8. 2024 15:45 @ Psáry, KRAJSKÝ PŘEBOR U19, 15. kolo

Starší dorost přehrál Kralupy. Zápas jsme odmakali jako tým, kvitoval Denis Kouba

/FOTOGALERIE, OHLASY/ Mladí fotbalisté Rapidu Psáry do devatenácti let zvládli čtvrteční utkání předehrávaného 15. kola nejvyšší krajské soutěže na jedničku, když v domácím prostředí a úmorném vedru přehráli soupeře z Kralup jednoznačně 4:0, navázali na víkendový skalp ex-divizního Nymburku a posunuli se v tabulce na šestou příčku s pouhou dvoubodovou ztrátou na druhé Neratovice.

Modrobílí své trefy rozdrobili rovnoměrně do obou poločasů. V 16. minutě otevřel skóre utkání kanonýr Jakub Tichý, jenž bezpečně proměnil nařízený pokutový kop. O chvíli později navýšil skóre po hezké a rychlé akci Jan Sládek a ve druhém dějství se dvakrát prosadil Matěj Mašek, jenž v týdnu na Rapid přišel z Viktorky Žižkov.

Hosté v Psárech ve čtvrtek nekladli příliš velký odpor, byť ani domácí borci v extrémním pařáku nepodali nijak zvlášť excelentní výkon. Výjimkou světlých chvilek Kralup byla pouze čtvrthodinka na začátku druhého poločasu, kdy ale Rapid několika slepenými zákroky podržel skvělý brankář Jakub Dvořák. Černou kaňkou na vítězství je bezesporu zranění Marka Menšíka, jenž si po jednom ze soubojů s protihráčem soupeře poranil koleno.

„Utkání nebylo z naší strany nejlépe odehrané, ale i přes nepříjemné počasí a bez našich chybějících klíčových hráčů jsme zápas odmakali jako tým," těšilo stopera psárských starších dorostenců Denise Koubu. „Teď už se ale soustředíme na nedělní zápas, ve kterém budeme chtít vybojovat další tři body a pokračovat ve vítězné vlně," poukázal osmnáctiletý plejer na víkendový domácí souboj s Kazínem, který začíná již v 9.30 hodin.

Krajský přebor U19 (15. kolo): SK Rapid Psáry - FK Kralupy 1901 4:0

Poločas: 2:0. Branky: 69. a 76. Mašek, 16. Tichý z penalty, 22. Sládek. Rozhodčí: Zuskin - Orálek, Černý. ŽK: 0:0. Diváci: 150. Hřiště: SK Rapid Psáry. Sestava SK Rapid Psáry U19: Dvořák - Baxa, Menšík, J. Přeučil, Švach (82. Pastierik), Sahula, Kouba, Tichý, Kalbáč (56. Navrátil), Sládek (36. Oborný), Mašek. Trenéři: Jiří Kratochvíl, Kryštof Kratochvíl, Jakub Splavec. Sestava FK Kralupy 1901 U19: Pátek - Wachauf, Portašík (66. Holý), Čech (46. Žambůrek), M. Svoboda, Michalovský (80. Cvrk), Dolejší (84. S. Svoboda), Nikolajenko (87. Knot), Truhlář (76. Lžičař), Suchoň, Vynohrad (70. Valtr). Trenér: Richard Kinter.