SK Rapid Psáry
SK Rapid PsáryAFK Tuchlovice
5:3
so 12. 10. 2024 16:00 @ Psáry, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 10. kolo

Vzrušující utkání se šťastným koncem. Rapid i díky hattricku kapitána skolil Tuchlovice

Počtvrté za sebou inkasovali minimálně třikrát, ale dokázali odčinit předchozí porážku z Poříčan a berou cenné tři body. A to za domácí vítězství nad Tuchlovicemi, které áčko fotbalových Psár v sobotním utkání 10. kola nejvyšší krajské soutěže přestřílelo 5:3. Hrdinou utkání se stal kapitán Lukáš Pouček, jenž se na páté sezonní výhře podílel hattrickem.

Rapid na svého soupeře vlétl jako hurikán a brzy vedl o dvě branky. Dvougólové vedení (tentokrát 3:1) držel i na začátku druhého dějství, ale v 62. minutě ofenzivně ladění hosté díky penaltě Martina Fitka srovnali na 3:3. O tři minuty později vrátil domácím náskok Lukáš Pouček, a tentýž hráč navýšil skóre ještě chvíli před závěrečným hvizdem, kdy svým třetím zásahem v zápase pečetil výsledek na konečných 5:3.

To už psárští fotbalisté hráli bez vyloučeného obránce Robina Kellera, jenž v 75. minutě od rozhodčího Miroslava Vlka viděl červenou kartu za zmaření zjevné brankové příležitosti soupeřova družstva.

Celé utkání proti Tuchlovicím odchytal sedmadvacetiletý brankář Jakub Tůma, jenž před sezonou posílil Rapid právě z kádru soupeře. „Pro mě osobně to bylo velmi vzrušující utkání, protože všechny tuchlovické hráče jsem znal ze svého předchozího působení," prohlásil borec, který tentokrát dostal šanci místo Tomáše Foferky.

„Utkání se jinak hrálo ve vysokém tempu, oba týmy sázely na útočnou a kombinační hru. Nám se povedly vstupy do obou poločasů, Tuchlovicím naopak dorovnat gólové manko. Závěr zápasu byl pro nás z důvodu hry v početní nevýhodě složitější, ale i tak se nám podařilo odskočit a nakonec zvítězit," radoval se Jakub Tůma.

Rapid se po skalpu nepříjemného protivníka vrátil do elitní pětky soutěže s tím, že na čtvrté Poříčany, které mají odehraný o jeden zápas více, ztrácí jediný bod. V následujících týdnech čekají Psáry zápasy ve Velimi a Doksech.

Krajský přebor (10. kolo): SK Rapid Psáry - AFK Tuchlovice 5:3

Poločas: 2:1. Branky: 9., 65. a 88. Pouček, 6. Krasnyanyk, 46. Kováč - 32. Tóth, 55. Duchoň, 62. Fitko z penalty. Rozhodčí: Vlk - Pomykáček, Váňa. ŽK: 2:2 (15. Kováč, 73. Azilinon - 10. Pihrt, 14. Sedláček). ČK: 1:0 (75. Keller). Diváci: 82. Hřiště: SK Rapid Psáry. Sestava SK Rapid Psáry: Tůma - Keller, Kováč, Půlpán (65. Sahula), Šimáček, Studnička, Mikyska (60. Proskočil), Krasnyanyk (88. Mašek), Pouček, Azilinon (76. Tichý), Vácha (65. O. Kalous). Trenér: Danilo Antič. Sestava AFK Tuchlovice: Skalák - Kárník, Fitko, Duchoň, Nosek, Cabejšek, Kubů, Tóth, Ditrich (71. Brnovják), Pihrt, Sedláček (60. Kraus). Trenér: Miroslav Supáček.