SK Rapid Psáry
SK PoříčanySK Rapid Psáry
4:0
ne 6. 10. 2024 16:00 @ SK Poříčany, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 9. kolo

Druhý gól nám sebral vítr z plachet, hlesl Antič. Vítězství Poříčan považuje za zasloužené

Venkovní zápasy? Aby se pro áčko fotbalových Psár brzy nestaly noční můrou. Před dvěma týdny Rapid prohrál na hřišti Nespek, tentokrát tvrdě narazil v Poříčanech, kde v rámci 9. kola nejvyšší krajské soutěže dostal čtyři góly a jelikož žádný nedal, odvezl si vysokou porážku 0:4. Domácím borcům se tak dokonale povedla odveta za loňské finále Poháru SKFS, v němž naopak uspěli Psárští 3:0 a slavili jednu ze dvou vytoužených trofejí.

„Zápas venku s Poříčany, které nám stůj co stůj chtěly oplatit porážku z finále poháru, silně ovlivnila hned první minuta a naše hrubá chyba při nedůrazném bránění soupeřova hrotového útočníka," narážel psárský kouč Danilo Antič na brzkou trefu domácího šutéra Mária Gajdasze, který udeřil také na začátku druhé půle a poslal Poříčany do trháku. „Soupeř šel díky rychlé brance do snadného vedení a v podstatě mu potom už stačilo se jen soustředit na obranu a jednoduchou hrou nakopávanými míči překonávat střed hřiště a snažit se získat nějakou standardku, nebo šanci z propadnutých balonů," uvedl viditelně smutný trenér Psár.

Jeho družstvo si gólové příležitosti sice vytvářelo, ale oproti domácímu zápasu se Sedlčany (6:3) nebylo v koncovce produktivní. „Do druhého poločasu jsme šli s nadějí, že začneme proměňovat šance, které jsme věřili, že si vytvoříme, ale bohužel se opakovala situace z úvodu utkání, Poříčany nám prakticky hned po příchodu ze šaten daly druhý gól, čímž nám vzaly vítr z plachet a bez problémů si nakonec připsaly zasloužené tři body," uznal Danilo Antič s tím, že domácí jeho výběr předčili především v bojovnosti a vůli vyhrát.

Rapid se po druhé sezonní porážce v aktuální tabulce krajského přeboru propadl na šesté místo, ale šanci na reparát má už v sobotu doma od 16 hodin proti Tuchlovicím, které o víkendu padly s Velimí 0:1.

Krajský přebor (9. kolo): SK Poříčany - SK Rapid Psáry 4:0

Poločas: 1:0. Branky: 1. a 47. Gajdasz, 58. Dudla, 72. Urban. Rozhodčí: Pejša - Asník, Zíka. ŽK: 1:2 (10. Kutina - 57. Azilinon, 83. Pospíšil). Diváci: 200. Sestava SK Poříčany: Vymazal - Kutina, Janda (75. Dvořák), Koutenský, Urban (72. Kameník), Dudla (79. Plášil), Gajdasz, Makovský (70. Dukay), Řehák, Krombholz, Jelínek (82. Hanzl). Trenér: Miroslav Doležal. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - Keller, Kováč, Štancl, Půlpán, Šimáček, Studnička, Mikyska, Krasnyanyk (75. Pospíšil), Pouček, Azilinon. Trenér: Danilo Antič.