SK Rapid Psáry
RakovnickoSK Rapid Psáry
4:1
st 4. 9. 2024 18:00 @ Tatran Rakovník - tráva, KRAJSKÝ PŘEBOR U19, 1. kolo

Byl to zápas jako břitva. Škoda, že jeho kvalitu zkazili rozhodčí, lamentoval trenér

Nováčkovskou sezonu mezi krajskou smetánkou začali výborně. Na úvod sice jen remizovali, ale pak si připsali tři výhry. Skvostná série devatenáctky Rapidu Psáry ale ve středu večer skončila. Svěřenci trenérského triumvirátu podlehli v dohrávce 1. kola krajského přeboru domácímu Rakovnicku 1:4 a poprvé v aktuálním soutěžním ročníku nebodovali. „Zklamání je dočasné, hrdost je věčná," vyťukal bezprostředně po skončení zápasu na sociální sítě Jakub Splavec, jeden z trenérů Rapidu.

Jeho tým na hřišti velice kvalitního soupeře držel bezbrankový stav až do 34. minuty, kdy se prosadil domácí útočník Matyáš Drtina. A když o chvíli později přidal druhou branku Rakovnicka obránce Barnabáš Broum, odcházeli Psárští do kabin za nepříznivého stavu 0:2. Csáplarova past tentokrát bohužel nesklapla...

Ve druhém dějství bylo dlouhou dobu všechno otevřené, v 86. minutě ale přidal třetí zásah Rakovnicka střídající Martin Pochman a definitivně rozhodl o osudu utkání. Na výhře domácích mladíků nic nezměnila ani kosmetická úprava skóre v podání Jakuba Tichého, zvlášť, když v nastavení proměnil nařízený pokutový kop Vít Prokůpek.

„Na zhodnocení zápasu jsem si raději nechal trochu odstup, abych ho zhodnotil s chladnou hlavou, nicméně hořkost ve mně stále zůstala, zejména z výkonu rozhodčích, kteří zápas výrazně ovlivnili,“ začal Jiří Kratochvíl, nejstarší z opatrovníků starších dorostenců fotbalových Psár.

„Tentokrát proti nám stál velmi dobře připravený a kvalitní soupeř, který se skvěle kombinačně dostával z našeho presinku a hrozil zejména z křídel, když se z jedné akce po naší chybě ujal vedení, které ještě znásobil po závaru z rohu, a my své šance proměnit nedokázali. Do druhé půle jsme udělali personální změny i změny v rozestavení, soupeře jsme dostali pod velký tlak, ale nedokázali jsme proměnit ani ty největší šance,“ posteskl si kouč nad bídnou produktivitou svých hráčů. Podotkl, že Rakovnicko v tu chvíli bránilo je za pomocí spousty faulů, několikrát je navíc bravurně zachránil gólman Tomáš Gregor, jenž podal skvělý výkon.

„Byl to zápas jako břitva a je obrovská škoda, že jeho kvalitu zkazili rozhodčí, kteří nám ve druhé půli odepřeli nejdříve stoprocentní penaltu za skopnutí Maška a poté nevyloučili domácího stopera, jenž podkopl Tichého, který běžel sám středem na domácího gólmana. V závěru jsme ještě změnili rozestavení na tři útočníky, hráli vabank a domácí nás potrestali z rychlého brejku. Naše snížení již přišlo bohužel příliš pozdě. Kluci ale ukázali obrovský charakter, když se rvali až do poslední minuty, i když to byl trochu Donquichotský boj s větrnými mlýny. Soupeři ovšem musíme pogratulovat ke třem bodům, hrál opravdu dobře,“ dodal Jiří Kratochvíl.

Krajský přebor U19 (1. kolo): Rakovnicko - SK Rapid Psáry 4:1

Poločas: 2:0. Branky: 34. Drtina, 38. Broum, 86. Pochman, 90+2. Prokůpek z penalty - 89. Tichý. Rozhodčí: Husák - Šefara, Kryštof. ŽK: 5:2 (60. H. Svoboda, 78. Šindler, 84. Rýgl, 88. Bulíř, 90+1. Broum - 53. Suchar, 90. Sládek). Diváci: 88. Hřiště: Tatran Rakovník. Sestava Rakovnicka U19: Gregor - Broum, H. Svoboda (90+3. Polák), Šindler, Prokůpek, Liprt (64. Bulíř), Hamouz (72. Novák), Rýgl, Pavlík (23. Pokorný), Pospíšil (76. J. Svoboda), Drtina (81. Pochman). Trenér: Jan Veselý. Sestava SK Rapid Psáry U19: Dvořák - Baxa (70. Pastierik), J. Přeučil (46. Sládek), Motyčka, Sahula, Kouba, Tichý, Suchar (72. Kalbáč), Mašek, Navrátil (46. Švach), Šedivý. Trenéři: Kryštof Kratochvíl, Jakub Splavec, Jiří Kratochvíl.