Související zápas

SK Rapid Psáry
Spartak Průhonice BSK Rapid Psáry
3:6
ne 13. 10. 2024 15:30 @ Průhonice, ERDINGER Alkoholfrei III. třída (9.liga) skupina A, 10. kolo

Psáry v souboji béček přejely domácí Průhonice, trenér děkoval všem srdcařům

Nedávný debakl na hřišti rezervy Jíloviště? Sice navždy zapsán ve výsledkových análech, ale již zapomenut. Béčko Rapidu na hororovou porážku 0:8 reagovalo tím nejlepším možným způsobem, když v nedělním utkání 10. kola okresní trojky (skupiny A) přestřílelo v souboji záložních družstev domácí Průhonice 6:3. Psárští fotbalisté o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, v němž soupeři nasázeli celkem pět branek.

Spokojenost? Pochopitelně. „Děkuji všem srdcařům, kteří se rvali o tři body,“ chválil své svěřence hrající trenér Rapidu Luděk Horký. „Kvůli sychravému počasí máme větší marodku než lavičku, ale v Průhonicích jsme měli vesměs stejný cíl, a to konečně urvat tři body," prohlásil sedmačtyřicetiletý trenér zálohy Psár.

A jeho svěřenci do zápasu vstoupili jako hurikán - první poločas vyhráli 5:1 a o svém vítězství de facto rozhodli už v něm. „V první půli velmi dobře dirigoval hru ve středu hřiště Lukáš Khun, byli jsme na balonu a diktovali tempo. Postupně vznikala okénka, které bravurně přetavili v branky naši útočníci Mohamed Djebar s Matějem Moravcem. Ke střelcům se netradičně přidal obránce Vlasta Skřivan, který v této sezoně poprvé skóroval. Na závěr prvního poločasu se prosadil také velmi dobře hrající Martin Zeithaml," ilustroval Luděk Horký.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili brankou Matěje Moravce, ale pak jsme vlastními chybami nabídli soupeři dvě branky a bylo trošku o drama postaráno. Bohužel jsme neměli divácké opory v hledišti, a tak jsme museli spoléhat sami na sebe. A to se nakonec podařilo, zápas jsme zvládli dotáhnout do vítězného konce," doplnil Horký k hodnocení zápasu. Béčko Rapidu se po třetí sezonní výhře vyhoupl z předposledního místa na sedmou příčku. V příštím kole hostí Horkého družina Štěchovice (v neděli s úvodním výkopem od 15.30 hodin).

III. třída (skupina A), 10. kolo: Průhonice B – SK Rapid Psáry B 3:6

Poločas: 1:5. Branky: 12. a 55. D. Dvořák, 58. Szatmari – 4. a 34. Djebar, 40. a 47. Moravec, 10. Skřivan, 42. Zeithaml. Rozhodčí: Nezhyba. ŽK: 3:2 (48. Kasl, 68. Příhonský, 75. Brázda – 60 .Khun, 73. Mikyska). Diváci: 20. Hřiště: Spartak Průhonice (tráva). Sestava Spartaku Průhonice B: Zíma – Bartusek (46. Szatmari), Kasl, Michal Hájek, Vrána, Brázda, Holec (71. Týc), Příhonský, D. Dvořák, Sedláček (63. Finlay), Janovský (74. Kotýnek). Trenér: Lukáš Žáčik. Sestava SK Rapid Psáry B: Horký – Szako, Skřivan, Moravec, Khun, Šimeček, Belia, Zeithaml, Martin Hájek (46. Petr), Mikyska, Djebar. Trenér: Luděk Horký.